ALDEC
Wirówki dekantacyjne Alfa Laval ALDEC zostały zaprojektowane z myślą o zagęszczaniu i odwadnianiu osadów w komunalnych i przemysłowych oczyszczalniach ścieków, z naciskiem na efektywność kosztową, niezawodność, łatwość obsługi i zrównoważony rozwój.
Konstrukcja wirówki dekantacyjnej do osadów zapewnia szereg konkretnych korzyści
- Zmniejsza objętość osadu podczas procesu zagęszczania i odwadniania osadu, co obniża koszty transportu i utylizacji
- Wysoka wydajność przy niewielkich rozmiarach: Kompaktowa, modułowa konstrukcja zapewnia oszczędność miejsca
- Wysoka wydajność w połączeniu z niskim zużyciem energii
- Odporna na zużycie konstrukcja z funkcją zapobiegającą blokowaniu
- Kompletny, w pełni zamknięty cleaning-in-place (CIP)
Szeroka gama wirówek ALDEC do zagęszczania i odwadniania osadów jest w stanie obsłużyć szeroki zakres prędkości przepływu. Zostały zaprojektowane tak, aby były wydajne, proste w instalacji, łatwe w utrzymaniu i proste w obsłudze. Koszty instalacji, eksploatacji i okresu użytkowania są minimalne.
Mniej wody, niższe koszty
Ekonomiczne wirówki dekantacyjne mają zasadnicze znaczenie w procesie usuwania zawartości wody z osadu w oczyszczalniach ścieków, jak również z odpadów przemysłowych. Czym bardziej suchy osad ściekowy tym mniej waży - co przekłada się na redukcję transportu i utylizacji.
Niskie zużycie energii i niskie koszty obsługi
Wirówki dekantacyjne ALDEC charakteryzują się niskim zużyciem energii, niewielkimi kosztami użytkowania, utrzymując jednocześnie koszty odwadniania na minimalnym poziomie. Są one również w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu można zredukować koszty obsługi dekantera.
Jak działa zagęszczanie i odwadnianie osadów?
Separacja zachodzi w poziomo ułożonym bębnie wyposażonym w przenośnik ślimakowy. Nadawa (osad) podawana jest do wnętrza bębna dekantera przez nieruchomą rurę wlotową, gdzie jest delikatnie przyspieszana. Siła odśrodkowa powoduje sedymentację cząstek stałych na wewnętrznej powierzchni bębna.
Ślimak obraca się w tym samym kierunku, co bęben wirówki, ale znacznie wolniej, co powoduje przesuwanie osadu w kierunku stożkowej części bębna. Cząstki placka opuszczają bęben przez otwory wylotowe osadu odwodnionego, znajdujące się na obwodzie. Separacja osadu zachodzi na całej długości cylindrycznej części bębna, zaś klarowny odciek opuszcza bęben wypływając swobodnie przez otwory wylotowe filtratu wyposażone w regulowane przegrody.
Serwis
Zwiększenie wydajności sprzętu do oczyszczania ścieków
Nasza Globalna sieć serwisowa wspiera Cię częściami i wiedzą, gdziekolwiek jesteś i kiedy tylko tego potrzebujesz. Zapewniając dłuższy czas pracy, dostępność i optymalizację, pomagamy zapewnić spokój ducha i zmaksymalizować zwrot z inwestycji. Współpracujemy z Państwem w celu zintegrowania naszych usług z umową serwisową Alfa Laval, aby zapewnić przewidywalne i bezproblemowe działanie urządzeń.
Jak możemy pomóc?
Skontaktuj się z nami i prześlij zapytanie na interesujący Ciebie temat.
Audyt wydajności dekanterów
Optymalizuj pracę wirówki dekantacyjnej i ograniczaj koszty jej użytkowania, korzystając z audytu wydajności Alfa Laval. Inżynierowie ds serwisu doradzą jak w pełni wykorzystać potencjał zainstalowanych urządzeń.
Najwyższa niezawodność działania z programem Alfa Laval IoT
Program Alfa Laval IoT obejmuje szereg narzędzi cyfrowych, które pozwalają zmniejszyć koszty operacyjne i zwiększyć niezawodność działania urządzeń w oczyszczalniach ścieków.
Wirówka dekantacyjna Aldec G3
Wirówki dekantacyjne ALDEC są dostępne w zakresie wydajności od 2 to 95 m3/h. Dla wyższych wydajności i wyższych wymagań procesowych, najlepszym rozwiązaniem są wirówki dekantacyjne Aldec G3.
Przyspieszamy wdrażanie rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju
Wyobraź sobie bardziej zrównoważony świat. Świat, w którym potrzeba mniej, aby wyprodukować jeszcze więcej. Świat, w którym efektywnie zaspokajamy nasze rosnące zapotrzebowanie na energię i jednocześnie redukujemy emisję CO2. Wyobraźmy sobie świat, w którym możemy wykorzystać moc zasobów naturalnych, jednocześnie je chroniąc.
Rozwiązania dla gospodarki w obiegu zamkniętym
Coraz więcej oczyszczalni ścieków odkrywa zalety zamkniętego, holistycznego podejścia do oczyszczania ścieków. Redukcja kosztów, mniejszy wpływ na środowisko i dochody. Każda oczyszczalnia ścieków jest wyjątkowa i ma wiele wyzwań i możliwości ich realizacji. Niezależnie od tego, czy jesteś wykonawcą, projektantem czy operatorem możemy pomóc znaleźć optymalne rozwiązanie dla konkretnego projektu.
Co możemy dla Ciebie zrobić?
Dzięki posiadaniu wiodącej w branży technologii odwadniania i zagęszczania osadów ściekowych oraz wiedzy specjalistycznej pochodzącej z tysięcy instalacji, możemy pomóc w przeprowadzeniu analizy procesu i dobrać optymalną wirówkę i usługi serwisowe uwzględniając warunki lokalowe, procesowe i budżet.